בטיחות בספורט

בטיחות בספורט

 

כאשר אנחנו משתמשים במכונה, כל מכונה, אנחנו דואגים לתת לה את התנאים הנדרשים לפעולתה. יהיה זה שמן או מים,

מסננים או הידוק ברגים…

 

למכונה שלנו יש דרישות גם כן; כולנו יודעים על תזונה נכונה, על חימום לפני פעילות,  על איזון בין עשייה והוויה (DOING וBEING ) ועוד. 

 

מעטים יודעים, כי מערכת העצבים שלנו היא למעשה הדבר העיקרי שדורש התייחסות, מפני שאיכות פעולתה ישפיע באופן קריטי על איכות פעולתו כל שאר מערכות הגוף.  הגוף מעביר למוח באופן רציף מידע על כל תנועה ועומס אשר מופעלים עליו.  המוח משדר באופן רציף לגוף אינספור הנחיות לגבי אינספור משתנים.  מטונוס השרירים, דרך תנועת המפרקים, ויסות הנשימה, שחרור הורמונים ועוד ועוד.  

ניתן לומר כי מערכת העצבים משמשת כאמצעי להובלה, ניתוח ועיבוד של מידע, אשר קורים בזמן אמיתי 24 שעות ביממה. 

 

על מנת לוודא שמידע מגיע כהלכה אל המוח וממנו, עלינו להביא את המערכת העצבית לרמת פעילות אופטימלית. 

 

כעת, חישבו על כך: איזו מכונית תזדקק לרמת תחזוקה גבוהה ומדויקת יותר- מכונית משפחתית אשר לוקחת אותנו מנקודה א לנקודה ב? או מכונית ספורט אשר הדרישות המוטוריות והמכניות שלה גבוהות מאד?  לאנשים שעוסקים בספורט יש דרישות גבוהות  מהגוף, ובדומה למכונית הספורט, נדרשים ממנו ביצועים ברמה גבוהה.

 

התנאי הבסיסי ביותר לכך הוא מערכת עצבית שפועלת במהירות ובעוצמה.  ספורטאים הם בדרך כלל ממוקדי מטרה ותוצאה.  לכן ,פעמים רבות, זה גורם להם לאמץ אסטרטגיה של התעלמות מאיתותי הגוף.  אחרי שעושים את זה הרבה פעמים זה כבר הופך לדפוס, והם יכולים פחות להרגיש את הגוף, מה שגורם לתקלות במערכת השלד והשרירים.  תקלות אלה הולכות ומצטברות,ויוצרות שחיקה ועומסים אשר לא ניתן להבחין בהם בתחילה.

 

וכשכבר מרגישים אותם, הם כבר מבוססים היטב.

 

על מנת לאפשר לגוף לפעול במיטביות יש לעשות כיוונון כירופרקטי אשר יחזיר למערכת את היכולת לפעול בצורה מדויקת ;מה שיאפשר פחות פציעות, ויתרום לשיפור ההישגים וההתאוששות של הגוף.

By | 2016-02-03T10:26:38+00:00 פברואר 3rd, 2016|כתבות ומאמרים|0 Comments