יציבה

יציבה

מהי יציבה? מה משפיע על יציבה וכיצד ניתן לשפר את היציבה שלנו?

הפרופורציות בין חלקי הגוף השונים – היציבה שלנו, היא אחד מכלי הריפוי העצמתיים ביותר והזמינים ביותר עבורנו.  מצבים פיזיים ומצבים נפשיים גורמים ליציבה מסויימת שתתגבש אט אט ותתווה את צורת גופנו, טווח התנועה שלו, רמת המתח שהוא נושא, ואף את מצב הרוח שלנו רמת החרדה  או השמחה או השלווה… כן כן, זה אמנם מוזר לחשוב על זה בצורה כזו אך היציבה שלנו משפיעה מאד על המערכת העצבית ועל תפיסת המציאות שלנו.  פעמים רבות עבדתי עם אנשים שהשינוי ביציבה שלהם השפיע באופן מיידי על דפוסים נפשיים שהם ניסו לשנות כל חייהם ללא הצלחה. 

ד"ר דוני אפשטיין, מייסד ומפתח NSA מדבר על הקשר הקיים במשולש מבנה/ תפיסה/ התנהגות. הוא מסביר כי על מנת לשנות כל אחד מהם עלינו להתמקד בשניים האחרים.  כלומר אם ברצוננו לשנות התנהגות מסויימת עלינו להתמקד בתפיסת המציאות שקשורה אליה וביציבה שקשורה אליה, ואם ברצוננו לשנות יציבה עלינו להתמקד בתפיסה ובהתנהגות, וכו'.  מידע זה יכול להוות ציון דרך של ממש לכל מי שמרגיש שמאמציו לשינוי (בכל תחום) אינם נושאים פרי וכי הוא מתוסכל ועייף מהנסיונות החוזרים ונשנים "להכנס עם הראש בקיר" על מנת להשיג את השינוי המיוחל. 

כאשר אנחנו מכוונים את המיקוד שלנו אל המקום הנכון אנו הופכים אפקטיביים יותר ומשיגים את מטרתנו ללא מאמץ.  נסיוני עם מטופלים רבים לימד אותי עד כמה עצמתית יכולה להיות גישה חדשה שכזו.  

 

להלן סרטונים בהם ד"ר יוסי דבוש מדבר על נושאים אלו ועוד.

By | 2016-02-03T10:03:16+00:00 פברואר 3rd, 2016|כתבות ומאמרים|0 Comments