כאבי כתף 2016-03-24T12:03:53+00:00

כאבי כתף

טיפול ומניעה באמצעות כירופרקטיקה

מפרק הכתף למעשה מורכב משלוש עצמות, היוצרות 4 מפרקים שונים, שיחד מאפשרים גמישות וחופש תנועה גדול במיוחד. גמישות המפרק ומורכבותו האנטומית גורמים למפרק זה גם להיות יותר פגיע במיוחד. הגורמים השכיחים לפציעות הכתף הינם: יציבה לקויה והרגלי עבודה לקויים מול המחשב, עומס אימוני ספורט וטראומות- נפילות.
 
כאבי כתפיים הינם שכיחים ביותר וזאת משום שמרבית הפעולות היומיומית מלוות בשימוש הידיים ובכך גם הכתפיים- נהיגה, מחשב, כתיבה, עבודות הבית ועוד. פעילות ספורט כמו – טניס, שחיה, כדורעף, ג’ודו אף הם יוצרים עומסים העלולים לפציעות בכתף. בנוסף, מרבית האנשים נוטים להחזיק את המתח בכתפיים ובכך מקשיחים את שרירי הכתפיים, השכמות, והצוואר. נוקשות זו אט אט מובילה לדלקות וכאבים.
 
לקויות יציבה וארגונומיה יוצרים עומסים מצטברים על חגורת הכתפיים. ליקוי היציבה השכיח ביותר הינו הטיית הראש קדימה וגלגול הכתפיים לפנים. במצב זה שרירי הצוואר והכתפיים נמצאים תחת עומס מתמיד ובכך גורמים להתקשחותם. מצב זה, אט אט, גורם לדלקות כרוניות, למוגבלות בתנועת הכתף ולכאבים.
 מכיוון שהעצבים המעצבבים את שרירי הכפף מקורם בחוליות הצוואריוות, כל פגיעה בצוואר- תאונת דרכים, שחיקת החוליות, תגרום ללחץ על עצבים אלו ובכך תשפיע על תפקודה של הכתף.
 
כאבי כתף יכולים לא רק להשפיע על הכתף בלבד, אלא אף לגרום לכאבים בעמוד השדרה, לבית החזה,  לכאבי נימול ביד, לקשיים בנשימה.
 
משום מורכבותו והקשר שלו לעמוד השדרה ובית החזה, מפרק הכתף  מהווה אתגר לא פשוט לטיפול. טיפול במפרק הכתף דורש בראש ובראשונה הבנה ברורה של הגורמים לבעיה. הטיפול חייב! לכלול לא רק את הטיפול הסימפטומטי, אלא ולא פחות חשוב  לפתור את הגורמים לבעיה.
 
הבעיות הנפוצות במפרק הכתף הם:
כתף קפואה – נגרמת מדלקת כרונית  הגורמת להתכווצות שרירי הכתף ולמוגבלות קשה וכאבים 
 BICIPITAL TENDENITIS – דלקת בגיד העובר לאורך מפרק הכתף.
 קרע בשרירי ROTATOR CUFF – שרירים אלו נתונים לעומסי שחיקה מצטברים.
BURSITIS – בורסיטיס במפרק הכתף דלקת.
 
טיפול מהפכני בכירופרקטיקה N.S.A מאפשר שחרור מתח מחוט השדרה ולא רק מחולייה בודדת כפי שנעשה עד היום. הטיפול מפסיק את ההתנהלות המגננתית ומאפשר למוח דפוסים תפקודיים יעילים ורגועים יותר.
הטיפול מתבצע באמצעות מגע עדין ומדויק בנקודות אסטרטגיות בחוט השדרה.
 
שיפור בכאבים
המתח הכרוני בשרירי הגב יורד, תפקוד החוליות משתפר והלחץ מהדיסק (פריצה) משתחרר. היציבה משתפרת, עמוד השדרה מתגמש ועומד בצורה יעילה בעומסי היומיום. המתח הגופני הפנימי נרגע ותפקוד המערכות הפנימיות משתפר: כך גם הנשימה, הלב ולחץ הדם, מערכת העיכול ועוד. מערכת החיסון מתחזקת והגוף מרגיש בריא יותר.
 
ירידה במתח
המתח הרגשי\נפשי נרגע, משתפרת היכולת להתמודד עם מצבי חרדה, עצבנות, דיכאון, עייפות קשיי שינה וכו. הגוף מפתח דפוסים עצביים המאפשרים לזהות  ולשחרר מתח שנאגר בגוף ומשכלל את יכולת הריפוי העצמית. גמישות חוט השדרה תאפשר לך גמישות בחיים.
 
מטופלים מדווחים על ירידה והקלה משמעותית ב: כאבי ראש, מיגרנה, סחרחורות, ורטיגו, טיניטוס. כמו כן הקלה בכאבי פרקים, פיברומיאלגיה (כאבי שרירים) ושיפור בתפקוד ומערכת העיכול. ירידה ברמת המתח, עצבנות ודיכאון.
ובכלליות תחושה של רוגע ושלווה.