מיגרנה 2016-03-24T11:59:55+00:00

מיגרנה

טיפול ומניעה באמצעות כירופרקטיקה

כאבי ראש מסוג מיגרנה הם מסוג הכאבים הקשים ביותר.
מיגרנה נבדלת מכאבי ראש, בכך שהכאבים משמעותית חזקים יותר ונמשכים לאורך זמן ארוך יותר- עד מספר ימים. מיגרנה לרוב מלווה בתחושה של כאבים הולמים (THROBBING), אי יכולת לפקוח את העניים, רגישות לאור וסימני אאורה בעיניים. פעמים הכאבים הם חד- צדדיים- בצד אחד של הראש, מעל העיניים. מיגרנה אף יכולה להיות מלווה בתסמינים במערכת העיכול עם תחושה של הקאה ואי יכולת לאכול.
 
מיגרנות יכולות להתחיל בכל גיל אך שכיחות יותר בקרב גילאי 20-50 ,וכן שכיחות יותר בקרב נשים מאשר בקרב גברים. בקרב נשים מיגרנות קשורות למחזור ולגיל המעבר.
 
התקף המיגרנה נגרם הן מגירויים כימיים- מזון, או פיזיים- לחץ על עצבים וחוליות, והן מגורמים נפשיים- מתח ודאגה. גירויים אלו גורמים לשינויים בזרימת הדם ובכך להתרחבות כלי הדם. התרחבות זו יוצרת לחץ על עצבי כלי הדם וגורמת להתקפי המיגרנה.
 
הטיפול במיגרנה מחייב לכלול את כל המרכיבים העלולים לגרום להתקפי המיגרנה:
תזונה– הערכה יסודית של מרכיבי התזונה והרגלי האכילה. יש להסיר את כל המרכיבים התזונתיים העלולים לגרום לגירויים הכימיים. יש צורך בהסדרת הרגלי אכילה לפי לוח זמנים מסודר.
פיזית- יש לבדוק את חוליות הצוואר, לחץ על עצבי הצוואר, לקויות יציבה. מתח באזורים אלו יכולים להוות מקור לגירוי עצבי ניכר. בסריקה טרמוגרפית של מערכת העצבים ועמוד השדרה, בדיקה המתבצעת בכחל כירופרקטיקה, ניתן לזהות את אזורי המתח העצביים העלולים לגרום להתקפי המיגרנה.
נפשי-רגשי- יש לאתר גורמים המסבים מתח ודאגה ולהקנות כלים לשחרור והתמודדות עם מתחים אלו.
הטיפול התרופתי שאולי יכול להביא להקלה סימפטומטית אינו הפתרון לטווח הארוך. זאת משום שצריכת כדורים מצטברת גורמת להרעלת הגוף ולטווח הארוך רק מחריפה את התקפי המיגרנות ואת התלות בהם.
 
טיפול מהפכני בכירופרקטיקה N.S.A מאפשר שחרור מתח מחוט השדרה ולא רק מחולייה בודדת כפי שנעשה עד היום. הטיפול מפסיק את ההתנהלות המגננתית ומאפשר למוח דפוסים תפקודיים יעילים ורגועים יותר.
הטיפול מתבצע באמצעות מגע עדין ומדויק בנקודות אסטרטגיות בחוט השדרה.
 
שיפור בכאבים
המתח הכרוני בשרירי הגב יורד, תפקוד החוליות משתפר והלחץ מהדיסק (פריצה) משתחרר. היציבה משתפרת, עמוד השדרה מתגמש ועומד בצורה יעילה בעומסי היומיום. המתח הגופני הפנימי נרגע ותפקוד המערכות הפנימיות משתפר: כך גם הנשימה, הלב ולחץ הדם, מערכת העיכול ועוד. מערכת החיסון מתחזקת והגוף מרגיש בריא יותר.
 
ירידה במתח
המתח הרגשי\נפשי נרגע, משתפרת היכולת להתמודד עם מצבי חרדה, עצבנות, דיכאון, עייפות קשיי שינה וכו. הגוף מפתח דפוסים עצביים המאפשרים לזהות  ולשחרר מתח שנאגר בגוף ומשכלל את יכולת הריפוי העצמית. גמישות חוט השדרה תאפשר לך גמישות בחיים.
 
מטופלים מדווחים על ירידה והקלה משמעותית ב: כאבי ראש, מיגרנה, סחרחורות, ורטיגו, טיניטוס. כמו כן הקלה בכאבי פרקים, פיברומיאלגיה (כאבי שרירים) ושיפור בתפקוד ומערכת העיכול. ירידה ברמת המתח, עצבנות ודיכאון.
ובכלליות תחושה של רוגע ושלווה.