אסטמה וקשיי נשימה 2016-02-04T09:12:49+00:00

אסטמה וקשיי נשימה

אסטמה וקשיי נשימה, הינו תסמין הנגרם עקב הצרות של דרכי הנשימה. הגורמים לאסטמה הינם מגוונים – חשיפה למזהמים, אלרגיות, תזונה , טראומות וחסמים פיזיים בחזה ובסרעפת ולחצים עצביים. מספר מקרי האסטמה בעולם נמצה בעלייה מתמדת הן בקרב מבוגרים והן בקרב ילדים.

 

חולי אטמה סובלים מכבדות בנשימה המלווה ב"ציפצופים", קוצר נשימתי, שיעול כרוני שלרוב אינו מלווה בהפרשה של ליחה – שיעול יבש, וקושי בפעילות גופנית. מרבית התרופות אינם פותרות את הבעיה אלא רק מאפשרות הקלה סימפטומטית. שימוש יתר ולטווח ארוך בתכשירים אלו רק מחריף את הבעיה, גורם לתלות בהם ויוצר לא מעט תופעות לוואי לא רצויות.

 

הטיפול הכירופרקטי, בעיקר בשיטת NSA הוכח כיעיל מחקרית וקלינית בשיפור תפקודי הנשימה ובשיפור באיכות החיים של אלו הסובלים מאסטמה. הטיפול בשיטת NSA  משחרר את המתח העצבי הגורם להתכווצות דרכי הנשימה ובכך מאפשר את התרחבותם. 

 

הביטוי " נעתקה נשימתי" מבטה מצב שבו הנשימה נעצרת כתגובה לאירוע קיצון, כמו טראומה. זו תגובה, רפלקסיבית, של מערכת העצבית למצב של טראומה. כול עוד מערכת העצבית שרויה במצב זה, דפוס הנשימה יהיה קצר ומהיר ויעילות הנשימה תיפגע.

 

חבלות עלולות לגרום לנוקשות באזור בית החזה, צלעות וסרעפת. נוקשות זו יכולה להגביל את יכולת הריאות להתרחב ובכך לגרום לקושי נשימתי. הטיפול הכירופרקטי נמצא כיעיל ביותר בשחרור חסמים אלו ומאפשר שיפור בטווחי התנועה של בית החזה ובכך בשיפור הנשימתי.

 

העצבים המעצבבים את הריאות מקורם מחוליות הצוואר. לחצים עצביים הנובעים ממתח צווארי עלולים לשבש את התפקוד העצבי של עצבים אלו ובכך גם לשבש את תפקודי הריאות. הטיפול הכירופרקטי מאתר לחצים אלו. שחרור הלחץ העצבי מאפשר את תפקודם התקין של הריאות ובכך משפר את איכות החיים של אלו הסובלים מקוצר או קושי נשימתי.

 

טיפול בכירופרקטיקה בשיטת N.S.A מאפשרת שחרור מתח מחוט השדרה ולא רק לחולייה בודדת כפי שנעשה עד היום. הטיפול מפסיק את ההתנהלות המגננתית ומאפשר למוח דפוסים תפקודיים יעילים ורגועים יותר. הטיפול מתבצע באמצעות מגע עדין ומדויק בנקודות אסטרטגיות בחוט השדרה. המתח הכרוני בשרירי הגב יורד, תפקוד החוליות משתפר, והיציבה משתפרת, עמוד השדרה מתגמש ועומד בצורה יעילה בעומסי היומיום. המתח הגופני הפנימי נרגע ותפקוד המערכות הפנימיות משתפר: הנשימה, הלב ולחץ הדם, מערכת העיכול ועוד. מערכת החיסון מתחזקת והגוף מרגיש בריא יותר. המתח הרגשי\נפשי נרגע, משתפרת היכולת להתמודד עם מצבי חרדה, עצבנות, דיכאון, עייפות קשיי שינה ועוד. הגוף מפתח דפוסים עצביים המאפשרים לזהות  ולשחרר מתח שנאגר בגוף ומשכלל את יכולת הריפוי העצמית.